Domino bez wygranej

DS
Pomieciński (22), Lewandowicz (9) i Warchowski (10) musieli sobie radzić bez kilku kolegów Fot. Dominik Fijałkowski
Osłabione Domino Inowrocław nie zdołało zwyciężyć w #Gdańsku. To czwarta porażka z rzędu inowrocławian w drugiej lidze (grupie A).

POLITECHNIKA GDAŃSK - DOMINO 71:64
Kwarty: 18:19, 20:19, 17:11, 16:15
POLITECHNIKA: Szłapka 22 (5), Lebiedziński 17 (3), Jaśkiewicz 8, Milewski 4, Syldatk 3 (1) oraz P. Rduch 7, Stryjewski 6 (2), Specyalski 4, Plener 0. #DOMINO: Lewandowicz 24 (4), Libner 11, Pomieciński 4, Ławiński 2, Walczak 0 oraz Warchowski 17 (2), Głowicki 4, J. Filipiak 2.

Trener Siergiej Żełudok nie miał tym razem do dyspozycji czterech podstawowych zawodników: Marcina Majera, Przemysława Szmeltera, Mateusza Marciniaka i Przemysława Milaka. Nadal w pełni sił nie jest Rafał Borowicz, a obowiązki zawodowe ograniczają możliwości treningów Amadeuszowi Włodarskiemu.

Połowa na remis
Rafał Libner zdobył prowadzenie dla gości (2:0), ale kolejne 13 punktów z rzędu rzucili gdańszczanie (2:13). Jednak Domino głównie za sprawą Mikołaja Lewandowicza (10/20 z gry) i Michała Warchowskiego (7/18 z gry, 9 asyst), odrobiło straty i wygrało 1. kwartę (19:18).
Obraz gry niewiele zmienił się przed przerwą. Prowadzenie zmieniało się kilka razy, ale po 1. połowie był remis (38:38).

Skuteczny Szłapka
Kujawianie zatracili skuteczność w 3. kwarcie (tylko 11 punktów). W obronie mieli kłopoty z powstrzymaniem Daniela Szłapki (7/14 z gry, 5 as.). Przegrywali po 30 minutach 49:55. W ostatniej części gry zawodnicy Politechniki nie pozwolili zbliżyć się na mniej niż 6 „oczek“ (57:63). Na nic zdała się dobra postawa w tym okresie Libnera (5/11 z gry, 7 zbiórek).
Inowrocławianie wyraźnie przegrali tablicę (26:37). W strefie podkoszowej dominowali Aleksander Lebiedziński (10 zb.) i Łukasz Jaśkiewicz (9).

Pozostałe mecze: Decka #- Trefl II 71:67, Obra - TKM 57:63, Kotwica - AZS UMK 69:52. Przełożono spotkania: SMS - Itago (na 25.11) i Asseco II - Basket (na 9.12).
1. Kotwica 50 Kołobrzeg 5 9 423:339
2. AZS UMK Toruń 5 9 357:331
3. Decka Pelplin 5 8 371:346
4. Obra Kościan 5 8 340:317
5. Politechnika Gdańsk 5 8 363:349
6. Asseco II Gdynia 4 7 293:246
7. TKM Włocławek 5 7 297:329
8. Itago Gdynia 4 6 261:271