Emanuel Matkowski, młody karateka z Inowrocławia, mistrzem świata. Zwyciężył w Arnhem. Zdjęcia

Red
Sukcesem zakończył się udział Emanuela Matkowskiego z Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin w mistrzostwach świata w Arnhem. W swojej kategorii wiekowej i wagowej wywalczył on mistrzowski tytuł Inowrocławski KKK
Emanuel Matkowski z Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin zdobył tytuł mistrza świata podczas zawodów w Arnhem w Holandii.

W IV Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin Federacji KWF w Arnhem uczestniczyło kilkoro reprezentantów klubu w Inowrocławiu.

Emanuel Matkowski, w kategorii 12/13 lat +60kg, po wygraniu wszystkich walk podczas mistrzostw świata w Arnhem sięgnął po najwyższe miejsce na podium. Dla Emanuela był to 11 turniej w tym roku i 11 zwycięskie złoto.

Z kolei Oliwia Trybuś wielokrotnie tytułowana w mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach Polski, podczas mistrzostw świata w konkurencji kata zajęła 6 miejsce, niestety podczas walk nie udało się jej przejść dalej.

Adam Dziuba już dwukrotnie stawał na podium mistrzostw Europy oraz jest obecnym wicemistrzem Polski juniorów młodszych -60kg. Podczas mistrzostw świata próbował swoich sił, lecz po faulu przeciwnika został wytrącony z rytmu walki i przegrał.

Natomiast Dawid Kukuczka, tylko w tym roku został dwukrotnym mistrzem Europy, mistrzem Polski juniorów młodszych 14-15 lat -55kg. W mistrzostwach świata po dogrywce z przeciwnikiem musiał oddać zwycięstwo.

Wyjazd inowrocławian do Arnhem był możliwy dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Inowrocławia, starosty inowrocławskiego, wójta gminy Inowrocław i sponsorów klubu - firmy Solino i Hurtowni Stali Tosia.