Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inowrocław - Wystawa w Szkolnej Galerii Sztuki w Inowrocławiu. Tym razem w Szkole Rzemiosła zagościły prace Włodzimierza Szparagi [zdjęcia]

red
- Mam nadzieję, że teraz moje malarstwo z moimi wykresami zainspiruje kogoś do odkrywania tajemnicy liczb pierwszych - podkreśla twórca
- Mam nadzieję, że teraz moje malarstwo z moimi wykresami zainspiruje kogoś do odkrywania tajemnicy liczb pierwszych - podkreśla twórca Nadesłane
6 kwietnia w inowrocławskiej Szkole Rzemiosła odbyło się oficjalne otwarcie wystawy Włodzimierza Szparagi. Prace artysty zagościły w ramach Szkolnej Galerii Sztuki. Wystawa artysty i plastyka pojawiła się w miejscu poprzednich prac dr Michała Siewkowskiego, które można było podziwiać do końca marca.

Zobacz wideo: Odkrywamy Bydgoszcz, odcinek 1

od 16 lat

Wystawa prac Włodzimierza Szparagi

- Moja wystawa to malarstwo abstrakcyjne oparte na „złotym podziale” i geometrii. Zainspirował mnie do zajęcia się tym tematem matematyk Marcus du Sautoy z Oxfordu. Jest on narratorem w filmach „Historia matematyki” i „Muzyka liczb pierwszych” TV BBC i właśnie za pośrednictwem tych filmów zaistniał pomysł stworzenia obrazów skomponowanych z wykresu liczb pierwszych i ze „złotego podziału” - podkreśla Włodzimierz Szparaga.

W otwarciu wzięli udział uczniowie Szkoły Rzemiosła oraz grono pedagogiczne.

- Matematyka jest wszędzie. Nie każdy być może jest do niej przekonany ale jej obecność jest niepodważalna w codziennym życiu. Tym bardziej miło gościć nam w Szkolnej Galerii Sztuki prace, które opierają się na królowej nauk - zauważył dyrektor szkoły Ireneusz Springer.

Powstanie Szkolnej Galerii Sztuki ma na celu wzbudzenie zainteresowań młodzieży twórczością plastyczną.

- Mam nadzieję, że teraz moje malarstwo z moimi wykresami zainspiruje kogoś do odkrywania tajemnicy liczb pierwszych - podkreśla twórca.

Sama inicjatywa Szkolnej Galerii Sztuki ma za zadanie budować wrażliwość estetyczną przez udział i poznanie twórczości różnych artystów, a także rozmowy o sztuce w przestrzeni szkolnej.

W marcu można było podziwiać prace dr. Michała Siewkowskiego. Obrazy nawiązywały do abstrakcyjnego spojrzenia na świat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto