Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak było podczas drzwi otwartych w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Zobaczcie zdjęcia

(AB)
Uczniowie, którzy przybyli na "drzwi otwarte" do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby w policyjnym mundurze.
Uczniowie, którzy przybyli na "drzwi otwarte" do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby w policyjnym mundurze. KPP Inowrocław
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zorganizowali spotkania w ramach "drzwi otwartych". Gośćmi mundurowych byli uczniowie szkół ponadpodstawowych w pow. inowrocławskim. Jednostkę policji odwiedziło kilkadziesiąt osób.

Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu odwiedziły osoby, które niebawem będą podejmowały decyzje o tym, co chcą po szkole dalej w życiu robić - uczniowie szkół ponadpodstawowych w powiecie inowrocławskim. Mieli oni okazję zapoznać się ze specyfiką służby w policyjnym mundurze. Na "drzwi otwarte" zaprosił tegorocznych maturzystów komendant powiatowy policji mł. insp. Karol Konopacki. W jego imieniu wszystkich przybyłych witała oficer prasowy asp. szt. Izabella Drobniecka.

Do komendy przyszli uczniowie placówek inowrocławskich - II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Chemiczno - Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu (gm. Pakość).

- Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się przede wszystkim z procedurą kwalifikacyjną i dokumentacją dotyczącą rekrutacji. Zadawać pytania na temat ilości wymaganych punktów, uposażenia, świadczeń pieniężnych i innych. To za sprawą przedstawicielki z zespołu kadr i szkolenia. Była też okazja do zapoznania się ze specyfiką tej służby oraz do rozmów z policyjnym przewodnikiem psa, funkcjonariuszem z zespołu organizacji służby, technikiem kryminalistyk, czy policjantem wydziału ruchu drogowego. Przy każdym ze stoisk była wystawa sprzętu jakim dysponuje policja. Uczniowie również oglądali film dotyczący testu sprawnościowego i jego elementów, a także film o tym, jak wygląda kurs podstawowy w szkole Policji, przygotowany przez Komendę Główną Policji i Szkołę Policji w Słupsku - relacjonuje Izabella Drobniecka.

Można było też pobrać broszury i informatory na temat naboru, ale nie tylko. Przy okazji spotkań inowrocławscy policjanci zainteresowali uczniów i nauczycieli ogólnopolską kampanią społeczną na rzecz bezpieczeństwa seniorów "#Znam TeNumery". To ważne zagadnienie, które należy poruszać podczas spotkań z seniorami w rodzinach.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto