Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak pracował zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2021 roku? Komentuje Elżbieta Piniewska

Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Elżbieta Piniewska: - Hojnie wspieraliśmy naszych stypendystów
Elżbieta Piniewska: - Hojnie wspieraliśmy naszych stypendystów Archiwum Prywatne
W piątek, 27 maja, odbędzie się sesja Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego. Radni zdecydują, czy udzielą absolutorium marszałkowi i zarządowi województwa. Jakie są największe sukcesy rządzącej ekipy, a czego nie udało się zrobić dla województwa? O to zapytaliśmy przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską z Koalicji Obywatelskiej.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 13

od 16 lat

Elżbieta Piniewska: Hojnie wspieraliśmy naszych stypendystów

- Spośród wielu inicjatyw marszałka i zarządu chciałabym zwrócić uwagę na mądre decyzje - mówi Elżbieta Piniewska. - To dzięki mądrym decyzjom dotyczącym sposobu i tempa realizacji naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w Kujawsko-Pomorskiem nie mieliśmy do czynienia z luką inwestycyjną, która wcześniej bywała groźna dla lokalnych firm, przede wszystkim związanych z budownictwem na końcówce kończącej się perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym, które umożliwiło stworzenie samorządowego wojewódzkiego pakietu antykryzysowego z pokaźną pulą środków, które trafiły do wszystkich szpitali w regionie, instytucji wsparcia społecznego i kujawsko-pomorskich przedsiębiorstw. To między innymi dzięki takiemu wsparciu większość tych ostatnich przetrwała najtrudniejszy czas pandemii, a zarząd województwa mógł założyć w tegorocznym budżecie rekordowe dochody oparte między innymi o solidne wpływy CIT.

Elżbieta Piniewska na co dzień jest nauczycielką. Cieszy ją więc, że 2021 rok był kolejnym, w którym Województwo hojnie wspierało stypendystów.

- Marszałkowskie stypendia otrzymali wyróżniający się uczniowie a także twórcy i sportowcy. Już zapadła decyzja, że w 2022 roku także wsparcie otrzyma półtora tysiąca uczniów - podkreśla.

Zauważa też minusy. Nie udało się bowiem zrealizować 15 projektów z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Programu Inwestycji Strategicznych.

- W dwóch edycjach nie dostaliśmy ani grosza. Trudno to jednak uznać za porażkę pana marszałka lub zarządu, bo rząd miał całkowicie nieprzejrzyste metody oceny projektów. Również przy podziale rezerwy programowej z Polityki Spójności (ustalenie wysokości nowego RPO) dostaliśmy zdecydowanie za mało, może to rzutować na realizację planowanych zadań - komentuje Elżbieta Piniewska.

O komentarz poprosiliśmy również Adama Banaszaka, radnego wojewódzkiego, członka klubu PiS:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto