Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu prowadzi kampanię, w ramach której chce pozyskać kandydatów na rodziców zastępczych

(RED)
Rodzice zastępczy odgrywają ważną rolę w pomaganiu dzieciom podczas dorastania
Rodzice zastępczy odgrywają ważną rolę w pomaganiu dzieciom podczas dorastania Archiwum Nasze Miasto
Trwa kampania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu propagująca najlepszą formę opieki dla dzieci pozbawionych naturalnego domu, jaką jest piecza zastępcza. PCPR chce pozyskać kandydatów do roli opiekuna zastępczego

Dla dziecka bardzo ważne jest, gdzie się wychowuje. Najlepiej, gdy odbywa się ono w domu rodzinnym i pod opieką biologicznych rodziców. Jednak każdego roku przybywa dzieci, które z różnych przyczyn zostają pozbawione naturalnego domu. Rodzina zastępcza, zapewniając podopiecznemu prawidłowy kierunek wy chowania w warunkach ciepła rodzinnego, przywraca dziecku nadzieję na lepszą przyszłość.

- Podjęliśmy szeroką akcję, również informacyjną, aby pozyskać kandydatów do pełnienia funkcji opiekuna zastępczego. Ma ona na celu dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, aby każdy mógł się dowiedzieć co to znaczy bycie rodziną zastępczą, bycie opiekunem zastępczym i aby jak najwięcej dzieci trafiło do rodzinnej pieczy zastępczej - wyjaśnia Alicja Aleksander, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu.

Podstawowym celem rodziny zastępczej, tak jak każdej formy opieki jest praca na rzecz powrotu dziecka do rodziny naturalnej. Opiekunowie zastępczy sprawują opiekę nad dziećmi podczas gdy ich rodzice biologiczni podejmują działania w kierunku reintegracji rodziny.

Pełnienie funkcji rodziny zastępczej oraz prowadzenie rodzinnego domu dziecka może być powierzone osobom, które dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej, nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest im ograniczona ani zawieszona. Osoby takie muszą zapewnić odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb. Szczegółowe i nformacje dotyczące wymogów, jakie muszą spełniać kandydaci na rodziny zastępcze można zdobyć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Mątewskiej 17, pod nr. tel. 52-35-92-285 albo mailowo pisząc na adres: [email protected].

- Zachęcam do rozważenia, przynajmniej przemyślenia, czy nie zostać opiekunem zastępczym. Zawsze warto zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Jeżeli jesteście Państwo osobami odpowiedzialnymi, kochacie dzieci, to czekamy właśnie na Was! - apeluje Alicja Aleksander.

Dodajmy, że obecnie w powiecie inowrocławskim funkcjonuje 14 rodzin zawodowych w tym: jedna rodzina specjalistyczna i trzy pogotowia rodzinne.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto