Nasza Loteria

Tak było podczas otwarcia laboratorium w Sanatorium "Kujawiak" w Inowrocławiu, gdzie pomoc otrzymają osoby po udarach mózgu. Zdjęcia

RED
Wideo
od 16 lat
W Sanatorium "Kujawiak" należącym do spółki „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław otwarto nowoczesne Laboratorium Diagnostyki Funkcjonalnej i Terapii w Schorzeniach Ortopedyczno-Neurologicznych. Nadano mu imię zmarłego w 2020 roku Tadeusza Chęsego, prezesa solankowej spółki.

Otwarcie laboratorium poprzedziło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej prezesa Tadeusza Chęsego. Znajduje się ona w holu Sanatorium "Kujawiak".

Chwilę później przecięto symboliczną wstęga do Laboratorium Diagnostyki Funkcjonalnej i Terapii w Schorzeniach Ortopedyczno-Neurologicznych im. Tadeusza Chęsego. Choć to najmłodszy dział sanatorium, to jak się dowiadujemy, laboratorium prowadziło prace badawczo-rozwojowe na przestrzeni 2021 i 2022 roku.

Badaniom poddawane były osoby po udarze mózgu, a ich celem było uzyskanie wiedzy na temat wpływu ćwiczeń prowadzonych przy użyciu nowoczesnych technologii na czynności dnia codziennego, jakość chodu, kontrolę postawy i jakość życia po udarze mózgu. W badaniach wykorzystywano m.in. nowoczesne roboty rehabilitacyjne, roboty połączone z elektrostymulacją funkcjonalną i bieżnie wyposażone w sprzężenia zwrotne oparte na wirtualnej rzeczywistości. Zebrany materiał badawczy pozwolił opracować skuteczny plan postępowania terapeutycznego z wykorzystaniem innowacyjnych metod rehabilitacji w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt w leczeniu pacjentów w okresie od 1 do 6 miesięcy po przebytych udarach mózgu.

W uroczystym otwarciu laboratorium wzięli udział przedstawiciele świata medycyny, biznesu, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto