Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkolne biblioteki z powiatu inowrocławskiego dostaną pieniądze za zakup książek

(em)
Środki na zakup książek będą pochodziły z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.
Środki na zakup książek będą pochodziły z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. JOANNA URBANIEC / POLSKA PRESS
Powiat inowrocławski otrzyma z budżetu państwa 82,4 tys. złotych na zakup książek oraz elementów wyposażenia dla szkół. Środki będą pochodziły z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

To kolejny rok z finansowym wsparciem na wzmacnianie roli bibliotek.

- Szkolne biblioteki w prowadzonych przez nas placówkach są dobrze wyposażone, ale książek nigdy za wiele, więc cieszę się, że uczniowie będą mogli wypożyczać kolejne nowości - mówi Wiesława Pawłowska, starosta inowrocławski.

Z otrzymanych środków dla dziewięciu powiatowych szkół zakupione zostaną nowości wydawnicze, wyposażenie do bibliotek szkolnych, sprzęt komputerowy i oprogramowanie oraz finansowane będą działania promujące czytelnictwo.

Po 12 tys. zł otrzymają inowrocławskie placówki: I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, Technikum w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II, Technikum im. 59. Pułku Piechoty Wielkopolskiej w Zespole Szkół Ekonomiczno-Logistycznych oraz Technikum w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego.

Po 4 tys. zł dostaną Technikum w Zespole Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach oraz Technikum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu, natomiast 2 400 zł wpłynie na konto Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto