Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak przebiegała rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych powiatu inowrocławskiego

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Listy uczniów przyjętych do szkół ponadpodstawowych powiatu inowrocławskiego z emocjami przeglądała młodzież i jej rodzice
Listy uczniów przyjętych do szkół ponadpodstawowych powiatu inowrocławskiego z emocjami przeglądała młodzież i jej rodzice Powiat Inowrocławski
Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu inowrocławskiego. O kontynuację nauki w wymarzonej szkole walczyło prawie 2000 osób.

“Ożywianie obrazów” w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Baśnie i legendy kujawskie

od 16 lat

Jak informują służby prasowe inowrocławskiego starostwa, które jest organem prowadzącym dla większości szkół ponadpodstawowych w powiecie inowrocławskim, do liceów ogólnokształcących dostało się 847 tegorocznych absolwentów podstawówek, do techników - 986, a do szkół branżowych I stopnia (zawodowe) - 175.

- Zapadła decyzja o zwiększeniu liczby oddziałów, a co za tym idzie liczby miejsc w szkołach, które cieszyły się największym zainteresowaniem - mówi starosta Wiesława Pawłowska.

Dodatkowe oddziały utworzono w kilku szkołach. Po jednym w II LO im. Marii Konopnickiej i III LO im. Królowej Jadwigi.
Ponadto w Zespole Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II powstał dodatkowy oddział liceum oraz dwa oddziały technikum, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Logistycznych dwa dodatkowe oddziały technikum, a w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy jeden oddział technikum. W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, zamiast jednego z planowanych oddziałów szkoły branżowej, uruchomiono oddział technikum. Ostatecznie w szkołach powiatowych powstało 61 oddziałów, w tym 27 w liceach, 29 w technikach i 5 w szkołach branżowych.

Zadowolenia z tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych nie kryją dyrektorzy tych placówek.

- Nasza szkoła spełnia oczekiwania młodzieży. Jest przyjazna, otwarta na potrzeby ucznia, stwarza możliwości rozwijania pasji i zainteresowań, realizacji samych siebie. Niebagatelną rolę odgrywa też zdawalność matur. Tegoroczne wyniki były bardzo wysokie i tak jak w latach poprzednich oscylowały na poziomie 99 procent - podkreśla Krzysztof Nowicki, dyrektor III LO w Inowrocławiu.

Powodów do narzekania nie ma też kierownictwo popularnego inowrocławskiego „Chemika”.

- W naszym liceum niezmiennym powodzeniem cieszyły się klasy mundurowe o profilach pożarniczym i policyjnym. Duża liczba kandydatów zdopingowała nas do utworzenia dodatkowego oddziału o profilu pożarniczym. Z kolei w technikum pomysł połączenia tradycyjnych dla „Chemika” kierunków, jakimi są technik analityk, elektronik, informatyk i teleinformatyk z nowymi rozwiązaniami opartymi o programy własne, jak obsługa bezzałogowych statków powietrznych, elementy grafiki komputerowej oraz e-sport, zaowocował zwiększonym naborem i utworzeniem dodatkowych oddziałów - podkreśla Dorota Gliwińska, dyrektor „Chemika”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto