Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inowrocławscy rzemieślnicy protestują przeciw nadmiernym obciążenim fiskalnym. Wystosowali apel do władz państwowych i samorządowych

(RED)
Rzemieślnicy i przedsiębiorcy skupieni w inowrocławskim Cechu Rzemiosł Różnych przekonują, że   obecnie osoby prowadzące działalność gospodarczą znajdują się na krawędzi wypłacalności i rentowności
Rzemieślnicy i przedsiębiorcy skupieni w inowrocławskim Cechu Rzemiosł Różnych przekonują, że obecnie osoby prowadzące działalność gospodarczą znajdują się na krawędzi wypłacalności i rentowności Archiwum
Uczestnicy Walnego Zgromadzenia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu zaapelowali o utrzymanie na niezmienionym poziomie obciążeń finansowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Przypominają, że Inowrocław został zaliczony do miast kryzysowych i zagrożonych marginalizacją.

Podczas niedawnego Walnego Zgromadzenia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu jego uczestnicy jednogłośnie przyjęli apel w sprawie "utrzymania na poziomie roku bieżącego wszelkich danin i opłat ustalonych przez władze państwowe i samorządowe".

W uzasadnieniu czytamy:

"Rzemieślnicy i przedsiębiorcy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych działają głównie na terenie Gminy Miejskiej Inowrocław i Powiatu Inowrocławskiego (...)

Zarówno Województwo Kujawsko-Pomorskie jak i Powiat Inowrocławski charakteryzują się niskim potencjałem gospodarczym. W centralnej części powiatu leży miasto Inowrocław, które zaliczone zostało do miast kryzysowych i zagrożonych marginalizacją. Inowrocław w najnowszym rankingu samorządów opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita, zajął w zestawieniu 802 miejsce na 898 samorządów miejskich.

Zarówno firmy małe jak i mikro odgrywają główną rolę w budowaniu budżetu Państwa. W obecnej dobie osoby prowadzące działalność gospodarczą znajdują się na krawędzi wypłacalności i rentowności. Dalszy wzrost obciążeń fiskalnych podmiotów gospodarczych doprowadzi do ich upadłości, a tym samym pozbawi pracowników, właścicieli i ich rodziny środków do egzystencji i będzie jednym z głównych elementów obniżenia wpływów do budżetu Państwa.

Obecnie na terenie kraju działa, w sektorze MSP, ponad 2000000 podmiotów gospodarczych i występuje sytuacja niskiego wzrostu gospodarczego, mimo to podatki są bezwzględnie podnoszone.

Nasz Apel jest jednocześnie protestem przeciwko nadmiernym obciążeniom fiskalnym tylko jednej grupy społecznej - osób prowadzących działalność gospodarczą.

Nie wyrażamy na to zgody!"

Pod apelem widnieje podpis Przewodniczącego Walnego Zebrania Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu - Marka Słabińskiego.

Wśród adresatów pisma z apelem są m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, posłowie i senatorowie, Związek Rzemiosła Polskiego, wojewoda kujawsko-pomorski, partie polityczne, samorządy gmin w woj. kujawsko-pomorskim.

Od redakcji: wytłuszczenia autorów apelu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto