MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na ratunek zwierzętom! W Inowrocławiu powstał film na ten temat. Zobaczcie!

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Spot przedstawia sytuację, gdy po anonimowym sygnale służby interweniują, bo w jednym z gospodarstw małemu pieskowi dzieje się krzywda
Spot przedstawia sytuację, gdy po anonimowym sygnale służby interweniują, bo w jednym z gospodarstw małemu pieskowi dzieje się krzywda KPP Inowrocław
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt powstał film. - Służby niejednokrotnie interweniują na zgłoszenia, również te anonimowe, a dotyczące sygnałów, że krzywdzone są zwierzęta. By wpływać na świadomość ludzi, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, inowrocławska policja wraz z lekarzem weterynarii i schroniskiem przygotowała spot - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

Zobaczcie wideo: Na ratunek zwierzętom! W Inowrocławiu powstał film na ten temat

Spot przedstawia sytuację, gdy po anonimowym sygnale służby interweniują, bo w jednym z gospodarstw małemu pieskowi dzieje się krzywda.

- Brudny, zaniedbany i wygłodzony miał przebywać na dworze przywiązany sznurem do płotu. Pies otrzymał pomoc, a właściciel odpowie za znęcanie. Tak niekiedy wyglądają policyjne interwencje oraz innych służb, gdy jest informacja o krzywdzie, jaką ludzie zgotowali zwierzakom. Trzeba wiedzieć, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą do 3, a w niektórych przypadkach nawet do 5 lat - tłumaczy asp. szt. Izabella Drobniecka

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.

By zwrócić uwagę na ten problem i uświadamiać, że krzywdzenie zwierząt jest zabronione oraz by propagować ich prawa, inowrocławscy policjanci wraz z lekarzem weterynarii i schroniskiem dla zwierząt przygotowali spot. Wszystko po to, aby przybliżyć społeczeństwu sytuacje zwierząt maltretowanych przez ludzi i bezdomnych.

- Spot pokazuje przykładową ratunkową interwencję wobec psa, który był zaniedbany i trzymany w złych warunkach. Do policyjnego aresztu trafił jego właściciel, który okazał się sprawcą znęcania. To nie wszystko. Dla przeciwwagi dramatycznych sytuacji, spot prezentuje miejsce, gdzie zwierzętom po prostu się pomaga. Mowa o miejskim schronisku. Tu bowiem trafiają między innymi psy znajdowane na ulicach lub te odbierane właścicielom za złą nad nimi opiekę - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka.

Kierownik schroniska dla zwierzat Ewa Staszak odpowiada na najczęściej zadawane placówce pytania:

W jaki sposób zwierzęta trafiają do schroniska w Inowrocławiu?

- Do schroniska przyjmowane są zwierzęta bezdomne z terenu miasta i gminy Inowrocław, gminy Janikowo oraz gminy Strzelno wyłącznie za zgodą i na zlecenie przedstawicieli tychże urzędów oraz po zgłoszeniu Policji i Straży Miejskiej. Zwierzęta administracyjnie pochodzące z innych terenów nie mogą być przyjęte.

Jakie są losy zwierząt przyjętych do schroniska?

- Każde zwierzę przechodzi obowiązkową kwarantannę przez okres dwóch tygodni. Przebywa wtedy w indywidualnym boksie i ma kontakt tylko z obsługą schroniska. Jeśli nie znajdzie się właściciel, przeprowadzane są zabiegi profilaktyczne i zwierzęta są przygotowane do adopcji. Zwierzęta są także chipowane, co pomaga w ich identyfikacji.

Realizatorem spotu jest Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu. Pomysł, organizacja zdjęć i reżyseria asp. szt. Izabella Drobniecka i st. asp. Justyna Piątkowska. Zdjęcia i montaż wykonał Henryk Domagała. W spocie wystąpili inowrocławscy dzielnicowi asp. Łukasz Jezierski i asp. Damian Kacprzak oraz lek. wet. Wiesław Borkowski. Podziękowania należą się Krzysiowi Kowalskiemu – właścicielowi psa Czak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto