MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz wyniki wyborów 2024 w II turze na prezydenta w Inowrocławiu

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki głosowania w 2 turze  na prezydenta w Inowrocławiu w wyborach 2024
Wyniki głosowania w 2 turze na prezydenta w Inowrocławiu w wyborach 2024 Małgorzata Genca
Za nami II tura wyborów samorządowych 2024. Mieszkańcy Inowrocławia oddali swoje głosy. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki, a więc wiemy, kto objął urząd prezydenta. Zobacz, ile głosów zdobyli kandydaci. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki.

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Inowrocławiu na prezydenta

Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Inowrocławiu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:

  • FAJOK Arkadiusz Sebastian - KWW ARKADIUSZA FAJOKA ŁĄCZY NAS INOWROCŁAW: 57% (12 488 głosów)
  • PINIEWSKI Wojciech - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 43% (9 422 głosów)

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Inowrocławiu podane przez Państwową Komisję Wyborczą:

  • PINIEWSKI Wojciech - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 36,29% (8 647 głosów)
  • FAJOK Arkadiusz Sebastian - KWW ARKADIUSZA FAJOKA ŁĄCZY NAS INOWROCŁAW: 22,43% (5 346 głosów)
  • KOMAN Ewa Małgorzata - KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA INOWROCŁAWIA: 19,57% (4 664 głosów)
  • KOWNACKI Bartosz Józef - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 10,47% (2 495 głosów)
  • SŁABIŃSKI Marek - KWW MARKA SŁABIŃSKIEGO: 10,33% (2 462 głosów)
  • MISTERSKI Janusz - KWW JANUSZ MISTERSKI: 0,91% (216 głosów)

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • OLSZEWSKI Grzegorz: pozycja 1 : 12,8% (602 głosów)
    • MIKOŁAJCZYK-CABAŃSKA Anna Salomea: pozycja 2 : 2,62% (123 głosów)
    • GŁOWACKI Dariusz: pozycja 3 : 1,38% (65 głosów)
    • DRZEWIECKA Irena Małgorzata: pozycja 4 : 1,21% (57 głosów)
    • ZŁOTOWSKI Bogdan: pozycja 5 : 0,79% (37 głosów)
    • KRETKOWSKI Tomasz: pozycja 6 : 1,19% (56 głosów)
    • MORAWSKA Elżbieta Romana: pozycja 7 : 1,38% (65 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • RYCHWICKI Robert Jan: pozycja 1 : 6,42% (302 głosów)
    • KOWALKOWSKI Mirosław: pozycja 2 : 0,96% (45 głosów)
    • WOJTASIŃSKI Jarosław: pozycja 3 : 1,28% (60 głosów)
    • URBAŃSKA Maria: pozycja 4 : 0,7% (33 głosów)
    • KASPROWICZ Sebastian Adam: pozycja 5 : 0,83% (39 głosów)
    • NOWAK Ilona Julia: pozycja 6 : 0,62% (29 głosów)
    • JÓŹWIAK Beata Mariola: pozycja 7 : 1,06% (50 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • HABA Robert Stanisław: pozycja 1 : 1,79% (84 głosów)
    • KRUSZEWSKA Oliwia Małgorzata: pozycja 2 : 1,11% (52 głosów)
    • PACZKOWSKI Marek: pozycja 3 : 0,62% (29 głosów)
    • POŁOMSKA Anna: pozycja 4 : 0,94% (44 głosów)
    • CHORĄŻEWSKA Kamila Bogumiła: pozycja 5 : 0,26% (12 głosów)
    • PUŁACZEWSKI Mateusz: pozycja 6 : 0,17% (8 głosów)
    • KMITTA Joanna: pozycja 7 : 0,53% (25 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • BĘTKOWSKI Jacek: pozycja 1 : 10,55% (496 głosów)
    • URBAŃSKA Agnieszka: pozycja 2 : 6,27% (295 głosów)
    • BERENDT Leonard Franciszek: pozycja 3 : 3% (141 głosów)
    • RUTECKI Maciej Zygmunt: pozycja 4 : 1,19% (56 głosów)
    • RUDNICKA Małgorzata: pozycja 5 : 2,76% (130 głosów)
    • OSIŃSKA-MEZER Marzenna Teresa: pozycja 6 : 1,74% (82 głosów)
    • KLIMEK Magdalena Bogumiła: pozycja 7 : 3,08% (145 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ MISTERSKI:

    • MISTERSKI Janusz: pozycja 1 : 0,83% (39 głosów)
    • LEWANDOWSKI Jarosław Ignacy: pozycja 2 : 0,13% (6 głosów)
    • LEŚNIEWSKI Zbigniew: pozycja 3
    • CHUDZIŃSKA-MOCHALSKA Urszula Joanna: pozycja 4 : 0,02% (1 głosów)
    • MAGALSKA Weronika Daria: pozycja 5 : 0,13% (6 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA FAJOKA ŁĄCZY NAS INOWROCŁAW:

    • KACZALSKI Kamil: pozycja 1 : 3,81% (179 głosów)
    • WOJCIECHOWSKI Michał Sławomir: pozycja 2 : 1,79% (84 głosów)
    • SARNOWSKA Anna: pozycja 3 : 2,76% (130 głosów)
    • KNASIAK Daria Magdalena: pozycja 4 : 0,47% (22 głosów)
    • FRĄTCZAK Arkadiusz: pozycja 5 : 0,89% (42 głosów)
    • KLIMEK Zuzanna Maria: pozycja 6 : 0,89% (42 głosów)
    • ŁASZKIEWICZ Krzysztof Aleksander: pozycja 7 : 0,57% (27 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA INOWROCŁAWIA:

    • KACZMAREK Grzegorz: pozycja 1 : 7,46% (351 głosów)
    • PAŁASZ Karolina Joanna: pozycja 2 : 3,13% (147 głosów)
    • SOBCZAK Alicja: pozycja 3 : 1,15% (54 głosów)
    • RATAJCZAK Krzysztof: pozycja 4 : 1,64% (77 głosów)
    • GREMBLEWSKA Paulina Agnieszka: pozycja 5 : 0,83% (39 głosów)
    • MOKRZYCKA Alicja: pozycja 6 : 0,74% (35 głosów)
    • KAILING Jarosław: pozycja 7 : 1,6% (75 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA SŁABIŃSKIEGO:

    • BELZYT Zbigniew Waldemar: pozycja 1 : 2,08% (98 głosów)
    • KORNACKA Anna: pozycja 2 : 0,66% (31 głosów)
    • RATAŃSKI Waldemar Adam: pozycja 3 : 0,09% (4 głosów)
    • SOPOLIŃSKA Ewa: pozycja 4 : 0,55% (26 głosów)
    • BŁASZAK Wanda: pozycja 5 : 0,09% (4 głosów)
    • HORODECKI Marcin: pozycja 6 : 0,09% (4 głosów)
    • NAWROCKI Wiktor: pozycja 7 : 0,36% (17 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • TARCZEWSKI Jacek Andrzej: pozycja 1 : 10,31% (696 głosów)
    • POLAK Damian Czesław: pozycja 2 : 4,49% (303 głosów)
    • LESZCZYŃSKI Marek Jan: pozycja 3 : 0,49% (33 głosów)
    • GĄSIOROWSKA Danuta Zofia: pozycja 4 : 0,61% (41 głosów)
    • KURKOWIAK Edward: pozycja 5 : 0,38% (26 głosów)
    • ROSIŃSKA Danuta Barbara: pozycja 6 : 0,53% (36 głosów)
    • MAZUR Daniela Wanda: pozycja 7 : 0,19% (13 głosów)
    • MIKOŁAJCZAK Edmund: pozycja 8 : 2,37% (160 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • KARASZEWSKI Mikołaj: pozycja 1 : 2,15% (145 głosów)
    • KUREK Mikołaj: pozycja 2 : 2,41% (163 głosów)
    • STACHOWIAK Jerzy: pozycja 3 : 0,92% (62 głosów)
    • FITA Wiktoria: pozycja 4 : 0,87% (59 głosów)
    • PIESZAK Monika: pozycja 5 : 0,18% (12 głosów)
    • PRZYBYLSKI Sławomir: pozycja 6 : 0,07% (5 głosów)
    • ZWIERZCHOWSKI Łukasz Błażej: pozycja 7 : 0,16% (11 głosów)
    • LUBER Adriana: pozycja 8 : 0,31% (21 głosów)
    • CABAŃSKA Katarzyna Barbara: pozycja 9 : 1,47% (99 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • ROSIŃSKI Ryszard: pozycja 1 : 2,25% (152 głosów)
    • POPIELARSKI Jacek: pozycja 2 : 0,34% (23 głosów)
    • KASZAK Mariusz Piotr: pozycja 3 : 0,27% (18 głosów)
    • LINETTEJ Mariusz Marian: pozycja 4 : 0,13% (9 głosów)
    • PACZKOWSKA Martyna Ewa: pozycja 5 : 0,83% (56 głosów)
    • CHABASIŃSKA Magdalena: pozycja 6 : 0,46% (31 głosów)
    • ROSIŃSKA Anna Krystyna: pozycja 7 : 0,58% (39 głosów)
    • MAJOR Aleksandra Beata: pozycja 8 : 0,12% (8 głosów)
    • JASKÓLSKI Piotr Wojciech: pozycja 9 : 0,67% (45 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KAŹMIERCZAK Patryk Piotr: pozycja 1 : 9,52% (643 głosów)
    • ŻUKOWSKA Maria Łucja: pozycja 2 : 9,43% (637 głosów)
    • RADULSKA Wiktoria Maria: pozycja 3 : 3,05% (206 głosów)
    • WOJCIECHOWSKI Rafał Krzysztof: pozycja 4 : 0,55% (37 głosów)
    • MOCHALSKA Agnieszka: pozycja 5 : 3,42% (231 głosów)
    • KOPEĆ Jan: pozycja 6 : 0,87% (59 głosów)
    • KROKOWSKA Natalia Maria: pozycja 7 : 2,37% (160 głosów)
    • KROKOS Przemysław: pozycja 8 : 1,41% (95 głosów)
    • GAWROŃSKI Michał: pozycja 9 : 3,2% (216 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ MISTERSKI:

    • BAŃCZYK Karolina: pozycja 1 : 0,1% (7 głosów)
    • LIGOCKA Katarzyna: pozycja 2 : 0,09% (6 głosów)
    • BAŃCZYK Natalia: pozycja 3 : 0,01% (1 głosów)
    • BĄKOWSKI Krzysztof: pozycja 4 : 0,01% (1 głosów)
    • ZIELIŃSKI Edward: pozycja 5 : 0,01% (1 głosów)
    • STEFAŃSKI Artur Jan: pozycja 6 : 0,04% (3 głosów)
    • BAŃCZYK Jacek: pozycja 7 : 0,01% (1 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA FAJOKA ŁĄCZY NAS INOWROCŁAW:

    • LEWANDOWSKI Rafał Piotr: pozycja 1 : 4,84% (327 głosów)
    • STĘPNIEWSKA Izabela: pozycja 2 : 1,13% (76 głosów)
    • OLEJNICZAK-BEMBNISTA Dominika Marta: pozycja 3 : 0,52% (35 głosów)
    • JASIŃSKI Dawid Marek: pozycja 4 : 0,64% (43 głosów)
    • WYCIECHOWSKI Kamil: pozycja 5 : 0,43% (29 głosów)
    • ZIELIŃSKI Wiktor Jacek: pozycja 6 : 0,43% (29 głosów)
    • HARENDA Agata: pozycja 7 : 1,78% (120 głosów)
    • KUKUŁA Justyna: pozycja 8 : 0,71% (48 głosów)
    • PISKADŁO Sebastian: pozycja 9 : 0,68% (46 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA INOWROCŁAWIA:

    • KOMAN Ewa Małgorzata: pozycja 1 : 7,02% (474 głosów)
    • SENDOR Daniel Krzysztof: pozycja 2 : 2,13% (144 głosów)
    • MATKOWSKI Tomasz: pozycja 3 : 3,45% (233 głosów)
    • SARKOWICZ Patrycja Katarzyna: pozycja 4 : 0,78% (53 głosów)
    • WOJTCZAK Ewelina Beata: pozycja 5 : 0,09% (6 głosów)
    • KACPCZAK Elżbieta Agnieszka: pozycja 6 : 0,62% (42 głosów)
    • KLIMASZEWSKI Wojciech: pozycja 7 : 1,04% (70 głosów)
    • MRÓWCZYŃSKI Jarosław Jan: pozycja 8 : 0,77% (52 głosów)
    • KOBIELSKI Norbert Piotr: pozycja 9 : 0,5% (34 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA SŁABIŃSKIEGO:

    • SŁABIŃSKI Marek: pozycja 1 : 3,85% (260 głosów)
    • MROZIŃSKI Piotr Paweł: pozycja 2 : 0,1% (7 głosów)
    • KOCHMAŃSKI Dominik: pozycja 3 : 0,16% (11 głosów)
    • LATAWIEC Jarosław: pozycja 4 : 0,25% (17 głosów)
    • WEGNER Beata: pozycja 5 : 0,04% (3 głosów)
    • KOCHMAŃSKA Magdalena: pozycja 6 : 0,18% (12 głosów)
    • CZAPLICKA Paulina Maria: pozycja 7 : 0,03% (2 głosów)
    • KOPCZYŃSKA Regina Bogumiła: pozycja 8 : 0,04% (3 głosów)
    • STASIAK Dariusz Szymon: pozycja 9 : 0,12% (8 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • NAPIERKOWSKA Renata: pozycja 1 : 8,71% (446 głosów)
    • STACHOWIAK Jowita Patrycja: pozycja 2 : 5,74% (294 głosów)
    • CABAŃSKI Rafał: pozycja 3 : 1% (51 głosów)
    • GERUS Gabriela Agnieszka: pozycja 4 : 1,21% (62 głosów)
    • KURKOWIAK Elżbieta: pozycja 5 : 0,82% (42 głosów)
    • SOKOŁOWSKI Adam Dariusz: pozycja 6 : 0,53% (27 głosów)
    • KOCISZEWSKI Mateusz: pozycja 7 : 0,98% (50 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • CZERWIŃSKI Andrzej: pozycja 1 : 2,11% (108 głosów)
    • BORZĘCKI Adam Piotr: pozycja 2 : 1,03% (53 głosów)
    • IDZIK Michał Jacek: pozycja 3 : 0,88% (45 głosów)
    • WOJCIECHOWSKA Jadwiga: pozycja 4 : 0,55% (28 głosów)
    • KIERSZTAN Adam: pozycja 5 : 0,31% (16 głosów)
    • ZIELIŃSKA Danuta Teresa: pozycja 6 : 0,33% (17 głosów)
    • ZAMCZAŁA Olga Maria: pozycja 7 : 1,05% (54 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • BŁASZAK Zdzisław Tomasz: pozycja 1 : 2,75% (141 głosów)
    • NAWROT Zbigniew: pozycja 2 : 0,66% (34 głosów)
    • GRALAK Grażyna Stanisława: pozycja 3 : 0,82% (42 głosów)
    • GIMIŃSKA Magdalena: pozycja 4 : 0,64% (33 głosów)
    • KUPISZ Małgorzata Barbara: pozycja 5 : 0,49% (25 głosów)
    • SZYMKOWIAK Marek Krzysztof: pozycja 6 : 0,25% (13 głosów)
    • BOCZAR Mirosława Leokadia: pozycja 7 : 0,33% (17 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • JASKULSKA Danuta Barbara: pozycja 1 : 15,95% (817 głosów)
    • KOPEĆ Jarosław Artur: pozycja 2 : 7,15% (366 głosów)
    • OLIWKOWSKI Łukasz Szymon: pozycja 3 : 6,29% (322 głosów)
    • DARGACZ Andrzej Roman: pozycja 4 : 1,95% (100 głosów)
    • BAZELAK Monika: pozycja 5 : 1,41% (72 głosów)
    • CHWIŁOWICZ Katarzyna Kazimiera: pozycja 6 : 1,7% (87 głosów)
    • DĄBEK Daria Maria: pozycja 7 : 4,02% (206 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZ MISTERSKI:

    • STEFAŃSKA Bogumiła Kazimiera: pozycja 1 : 0,1% (5 głosów)
    • DERDOWSKA Marlena: pozycja 2 : 0,04% (2 głosów)
    • KRAJNIAK Dominik: pozycja 3 : 0,06% (3 głosów)
    • KRYSZTOFIAK Zenon Stanisław: pozycja 4 : 0,04% (2 głosów)
    • MOCHALSKI Jerzy Jan: pozycja 5 : 0,08% (4 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA FAJOKA ŁĄCZY NAS INOWROCŁAW:

    • STANISZ Bartłomiej Adam: pozycja 1 : 5,12% (262 głosów)
    • ZAWADZKA Dorota: pozycja 2 : 1,13% (58 głosów)
    • PIWEK Adrian Tomasz: pozycja 3 : 3,42% (175 głosów)
    • KOCIUK Monika: pozycja 4 : 1,02% (52 głosów)
    • KRÓLIKOWSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,35% (18 głosów)
    • KUBIAK Katarzyna: pozycja 6 : 1% (51 głosów)
    • BEMBNISTA Piotr: pozycja 7 : 1,09% (56 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA INOWROCŁAWIA:

    • KWIATKOWSKI Waldemar: pozycja 1 : 3,07% (157 głosów)
    • KEMPSKA Ewa Mariola: pozycja 2 : 4,33% (222 głosów)
    • SZCZEPAŃSKI Hubert Jakub: pozycja 3 : 0,98% (50 głosów)
    • NAWROCKA Sylwia: pozycja 4 : 0,61% (31 głosów)
    • WITOŃ Karolina Barbara: pozycja 5 : 0,14% (7 głosów)
    • BŁOŃSKA Agnieszka: pozycja 6 : 0,88% (45 głosów)
    • MELKOWSKI Wojciech: pozycja 7 : 1,11% (57 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA SŁABIŃSKIEGO:

    • OLECH Jacek Andrzej: pozycja 1 : 4,57% (234 głosów)
    • PAJĄK Dorota: pozycja 2 : 0,53% (27 głosów)
    • GŁOWICKI Dawid: pozycja 3 : 0,1% (5 głosów)
    • WELEROWICZ Monika: pozycja 4 : 0,14% (7 głosów)
    • TRELA Piotr Andrzej: pozycja 5 : 0,08% (4 głosów)
    • SZULC Magdalena: pozycja 6 : 0,25% (13 głosów)
    • OŚMIAŁOWSKA Zofia Danuta: pozycja 7 : 0,14% (7 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • GAJ Jan Paweł: pozycja 1 : 10,2% (707 głosów)
    • BROWIŃSKI Marek Mariusz: pozycja 2 : 3,19% (221 głosów)
    • KALETA Zofia: pozycja 3 : 1,57% (109 głosów)
    • GRĄCKI Ireneusz Serafin: pozycja 4 : 0,48% (33 głosów)
    • MIKOŁAJCZAK Dorota: pozycja 5 : 1,23% (85 głosów)
    • ŁADA Mikołaj Maksymilian: pozycja 6 : 0,79% (55 głosów)
    • KĘDZIERSKA Anna Krystyna: pozycja 7 : 0,88% (61 głosów)
    • SZEŁĘGA Wojciech Mariusz: pozycja 8 : 0,94% (65 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • LUBER Jakub Andrzej: pozycja 1 : 3% (208 głosów)
    • SZELIGA Agnieszka: pozycja 2 : 1,67% (116 głosów)
    • KAZIMIERSKA-DROBNY Katarzyna: pozycja 3 : 0,22% (15 głosów)
    • SADOWSKA Martyna Kinga: pozycja 4 : 0,59% (41 głosów)
    • MUNIAK Piotr Mariusz: pozycja 5 : 0,06% (4 głosów)
    • PNIEWSKI Wiktor Mikołaj: pozycja 6 : 0,3% (21 głosów)
    • URBANEK Maciej: pozycja 7 : 0,45% (31 głosów)
    • WALEROWICZ Daniel Józef: pozycja 8 : 0,45% (31 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • SKOCZYLAS Stanisław: pozycja 1 : 1,88% (130 głosów)
    • RYDZIK Hanna Jadwiga: pozycja 2 : 1,93% (134 głosów)
    • MOSZCZYŃSKI Lech: pozycja 3 : 0,68% (47 głosów)
    • GRALIK Ewa: pozycja 4 : 0,76% (53 głosów)
    • PRUSIŃSKA Aleksandra: pozycja 5 : 0,14% (10 głosów)
    • SZYMAŃSKA Zofia Maria: pozycja 6 : 0,46% (32 głosów)
    • KOPCZYŃSKI Zdzisław Bartłomiej: pozycja 7 : 0,17% (12 głosów)
    • CZAPLICKI Bartosz: pozycja 8 : 0,43% (30 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • PINIEWSKI Wojciech: pozycja 1 : 20,93% (1 450 głosów)
    • PODOGRODZKA Ewa Maria: pozycja 2 : 4,6% (319 głosów)
    • RATAJCZAK Julia Katarzyna: pozycja 3 : 4,13% (286 głosów)
    • HARENDA Joanna: pozycja 4 : 1,6% (111 głosów)
    • SIKORA Dariusz: pozycja 5 : 1,96% (136 głosów)
    • KRÓLEWICZ Mirosław: pozycja 6 : 1,11% (77 głosów)
    • PAWLAK Wojciech Marek: pozycja 7 : 0,4% (28 głosów)
    • WĄŚNIEWSKI Waldemar Roman: pozycja 8 : 2,29% (159 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA FAJOKA ŁĄCZY NAS INOWROCŁAW:

    • FAJOK Arkadiusz Sebastian: pozycja 1 : 9,34% (647 głosów)
    • BAKSALARY-SPERKOWSKA Monika Maria: pozycja 2 : 0,42% (29 głosów)
    • KUJAWA Daniel Konrad: pozycja 3 : 1,3% (90 głosów)
    • HEŁMINIAK Magdalena: pozycja 4 : 0,19% (13 głosów)
    • SKONIECZKA Marcin: pozycja 5 : 2,05% (142 głosów)
    • KUKUŁA Daria: pozycja 6 : 0,65% (45 głosów)
    • KOWALIK Paulina Maria: pozycja 7 : 0,66% (46 głosów)
    • OPERACZ Zbigniew: pozycja 8 : 0,12% (8 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA INOWROCŁAWIA:

    • MARCINKOWSKI Tomasz: pozycja 1 : 4,88% (338 głosów)
    • JARDANOWSKA Elżbieta Maria: pozycja 2 : 2,08% (144 głosów)
    • JASNOWSKI Maciej: pozycja 3 : 1,17% (81 głosów)
    • KUJAWA Sebastian: pozycja 4 : 1,04% (72 głosów)
    • POLASZEWSKI Jarosław: pozycja 5 : 0,38% (26 głosów)
    • CZAJKOWSKA Monika Magdalena: pozycja 6 : 0,52% (36 głosów)
    • ZIEMBA Weronika: pozycja 7 : 0,25% (17 głosów)
    • MICHALCZYK Łukasz: pozycja 8 : 1,78% (123 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA SŁABIŃSKIEGO:

    • PAJĄK Łukasz Radosław: pozycja 1 : 1,92% (133 głosów)
    • WEGNER Łukasz Mikołaj: pozycja 2 : 0,94% (65 głosów)
    • STASIAK Anna Katarzyna: pozycja 3 : 0,13% (9 głosów)
    • DROBNY Tomasz: pozycja 4 : 0,09% (6 głosów)
    • SZAFRAŃSKA Krystyna: pozycja 5 : 0,26% (18 głosów)
    • CHORĄŻEWSKI Michał: pozycja 6 : 0,22% (15 głosów)
    • GŁOWICKA Paulina Barbara: pozycja 7 : 0,04% (3 głosów)
    • PUSZKIEWICZ Wioletta: pozycja 8 : 0,09% (6 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

Jak przebiega II tura wyborów samorządowych

II tura wyborów samorządowych dotyczy prezydenta, wójta oraz burmistrza i przeprowadzana jest wtedy, gdy w pierwszej turze żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż 50 proc. ważnych głosów, czyli nie wyłoniono zwycięzcy. W drugiej turze biorą udział kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Odbywa się ona 14 dni po pierwszej turze wyborów.

Istnieje również taka możliwość, że więcej niż dwóch kandydatów uzyska liczbę głosów, która upoważnia do startu w II turze wyborów. W tym wypadku decydująca jest większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większe poparcie.

W drugiej turze zwycięzcą jest osoba, która zdobędzie większą liczbę głosów. Jeżeli wyniknie remis, to w takim przypadku wygrywa ten kandydat, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większe poparcie.

Może Cię zainteresować

Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?

Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:

  • opracowywanie programów rozwoju,
  • określanie sposobu wykonywania uchwał,
  • gospodarowanie mieniem komunalnym,
  • wykonywanie budżetu.
    Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.

Może Cię zainteresować

Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?

Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.

Może Cię zainteresować

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto