Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy kandydata PiS oraz Suwerennej Polski na prezydenta Inowrocławia. To Bartosz Kownacki

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Bartosz Kownacki (z lewej) będzie walczył o fotel prezydenta Inowrocławia w kwietniowych wyborach samorządowych. Reprezentować będzie Prawo i Sprawiedliwość oraz Suwerenną Polskę
Bartosz Kownacki (z lewej) będzie walczył o fotel prezydenta Inowrocławia w kwietniowych wyborach samorządowych. Reprezentować będzie Prawo i Sprawiedliwość oraz Suwerenną Polskę Nadesłane
Kandydata na prezydenta Inowrocławia przedstawiła prawica - PiS i Suwerenne Polska. Jest nim poseł Bartosz Kownacki.

- W Inowrocławiu i powiecie inowrocławskim trwają przygotowania do wyborów samorządowych. Pierwszym akordem jest wskazanie kandydata na prezydenta Inowrocławia. Po rozmowie ze współpracownikami z Prawa i Sprawiedliwości i koalicjantami z Suwerennej Polski zdecydowaliśmy, że jako były szef okręgu inowrocławskiego PiS będę ubiegać się o urząd prezydenta Inowrocławia - poinformował Bartosz Kownacki.

Kandydat przypomniał, że od 12 lat jest posłem z okręgu obejmującego także Inowrocław. Zaznaczył, że skoro przez 3 kadencje wyborcy darzyli go zaufaniem i chcą żeby był posłem, to wiele wskazuje na to, że będą też chcieli żeby został prezydentem Inowrocławia.

- Wiem, że w nadchodzących wyborach nie wystartuje prezydent Ryszard Brejza. Ma on jednak swoich współpracowników, którzy podjęli się tego wyzwania. Ale Inowrocław przez ostatnie lata nie rozwijał się tak, jakby tego chcieli mieszkańcy. Mimo że jest miastem o ogromnym potencjale i perspektywach, to także jest też miastem z jednymi z największych w regionie i Polsce problemów demograficznych. Inowrocław wyludnia się, a dotychczasowi włodarze nie zaproponowali żadnej rozsądnej perspektywy - wspomniał Bartosz Kownacki.

Zaznaczył, że nadchodzące wybory w przypadku Inowrocławia będą o to, czy mieszkańcy chcą zmiany czy kontynuacji, czy chcą żeby Inowrocław się rozwijał czy też zwijał.

- My chcemy żeby Inowrocław był miastem, w którym żyje się dobrze i godnie. Miastem, które ma dobre perspektywy - zapewnił kandydat na prezydenta.

Bartosz Kownacki przypomniał też działania na rzecz Inowrocławia, w których brał udział. To m. in. walka o pozostawienie w mieście jednostki lotniczej. Jak podkreślił, w 2015 roku miała zostać zlikwidowana na korzyść Pruszcza Gdańskiego. Kandydat na prezydenta mówił też o drodze łączącej Inowrocław z Solcem Kujawskim, która ułatwi dojazd do trasy S10. Wspominał również o pozyskaniu środków na przebudowę ul. Magazynowej.

- W najbliższych tygodniach przedstawię szczegóły mojego programu. Niestandardowego, który zaskoczy mieszkańców Inowrocławia - dodał Bartosz Kownacki.

Kandydaturę Bartosza Kownackiego na prezydent Inowrocławia rekomendowała podczas konferencji prasowej Renata Napierkowska z Suwerennej Polski.

- Bartosz Kownacki jest gwarancją zmian w Inowrocławiu - zauważył Marcin Wroński, radny miejski z klubu PiS.

Z kolei Maciej Basiński, także radny miejski Inowrocławia z klubu PiS przyznał, że nie zamierza krytykować pozostałych kandydatów na prezydenta, ale podkreślił, że osoby stające przy Bartoszu Kownackim mają motto dotyczące kontrkandydatów. Brzmi ono: - Może oni są dobrzy, ale nasz kandydat jest najlepszy. Liczymy, że dzięki niemu nasze miasto z tradycjami będzie się rozwijać.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto